Plandeki Gochnio

Blog

Serdecznie witamy na blogu


Naprawa plandek - kiedy warto naprawić, a kiedy lepiej kupić nową?Plandeka jest to sporych rozmiarów płachta materiału, która może być wykorzystywana do różnych zadań. Najczęściej stosuje się ją w celu ochrony towarów przed wpływami czynników zewnętrznych. Warunki atmosferyczne mogą bowiem negatywnie oddziaływać na właściwości przechowywanych artykułów. Plandeki można stosować tak w przypadku magazynowania stacjonarnego, jak i w przypadku transportu drogowego. Duże płachty materiału, na przykład brezentu, mogą przykrywać zarówno przyczepy samochodów osobowych, jak i ciężarówki.

Czytaj dalejSzycie plandek - jak i z czego je wykonać, żeby były trwałe i wytrzymałe?Plandeka to duża płachta mocnego, elastycznego i wodoodpornego materiału, który chroni transportowany ładunek przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Zdarza się, że plandeki pełnią również funkcje nośnika reklam. Materiał, z którego wykonane są plandeki, musi charakteryzować się wysoką wytrzymałością mechaniczną, odpornością na różnorodne i niesprzyjające warunki atmosferyczne, a także trwałością kolorów.

Czytaj dalejPlandeki - rodzaje i właściwościProfesjonalnie wykonana plandeka może pełnić wiele funkcji. Dziś używa się jej nie tylko w transporcie samochodowym czy przygotowywaniu zadaszeń. Poza podstawowymi funkcjami ochronnymi może pełnić inne role, przede wszystkim marketingowe. Warto wiedzieć, na jaką plandekę się zdecydować oraz do jakich celów może być wykorzystywana.

Czytaj dalejW jaki sposób montuje się plandeki na przyczepki?Wytrzymałość oraz materiał, z którego wykonane jest okrycie na przyczepkę, nie jest jedynym elementem zapewniającym bezpieczeństwo przewożonych towarów. Aby utrzymać plandekę w odpowiednim miejscu oraz zachować wymagany stopień napięcia należy uzupełnić ją odpowiednim sprzętem i systemem montażu.

Czytaj dalejHale namiotowe - jakie mogą mieć zastosowanie?Istnieje wiele sytuacji, w których czas, w jakim można postawić określoną konstrukcję, ma decydujące znaczenie. Bardzo często problem związany z wymaganiami co do krótkiego czasu budowy trzeba rozwiązać, gdy chodzi o rozmaite tymczasowe zadaszenia. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z tego rodzaju wyzwaniem, jest skorzystanie z możliwości, jakie oferują hale namiotowe. Obiekty tego typu w wielu przypadkach nie wymagają załatwiania skomplikowanych formalności związanych z budową, ponieważ nie są trwale związane z gruntem. Jednocześnie mogą oferować ochroną przed warunkami zewnętrznymi na poziomie porównywalnym z halami stalowymi czy murowanymi.

Czytaj dalejWitamy na blogu firmy PlandekiBlog firmy Plandeki.

Czytaj dalej