Plandeki Gochnio

Serdecznie witamy na blogu

Hale namiotowe - jakie mogą mieć zastosowanie?Istnieje wiele sytuacji, w których czas, w jakim można postawić określoną konstrukcję, ma decydujące znaczenie. Bardzo często problem związany z wymaganiami co do krótkiego czasu budowy trzeba rozwiązać, gdy chodzi o rozmaite tymczasowe zadaszenia. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z tego rodzaju wyzwaniem, jest skorzystanie z możliwości, jakie oferują hale namiotowe. Obiekty tego typu w wielu przypadkach nie wymagają załatwiania skomplikowanych formalności związanych z budową, ponieważ nie są trwale związane z gruntem. Jednocześnie mogą oferować ochroną przed warunkami zewnętrznymi na poziomie porównywalnym z halami stalowymi czy murowanymi.

 

Czym jest hala namiotowa?

Hale namiotowe to na ogół lekkie konstrukcje ze stali lub aluminium, które są pokryte tkaniną z wodoodpornego tworzywa sztucznego, np. PVC. Struktura z profili metalowych przenosi obciążenia związane ze swoją masą oraz ciężarem rozpostartych na niej ścian i dachu. W zależności od potrzeb ściany mogą być również wykonane z innego rodzaju materiału, np. paneli z tworzywa sztucznego lub blachy falistej. Możliwe jest nawet zastosowanie płyt warstwowych zawierających warstwę ocieplenia. W takim przypadku hala namiotowa może służyć również podczas niższych temperatur, szczególnie jeśli zostanie wyposażona w system ogrzewania.

 

Gdzie są używane hale namiotowe?

Istnieje bardzo wiele możliwych zastosowań dla hal namiotowych. Są dość często wykorzystywane jako tymczasowe obiekty do magazynowania różnego rodzaju produktów. Mogą to być m.in. materiały budowlane, płody rolne, owoce lub warzywa czy też różnego rodzaju sprzęt. Stosunkowo często hale tego rodzaju są montowane na potrzeby gospodarstw rolniczych i firm handlowych.

Hale namiotowe mogą również służyć jako zadaszenia dla punktów usługowych. Stawia się je np. na potrzeby wykonywania serwisu różnego typu maszyn. Przydają się do przeglądów i obsługi sprzętu budowlanego, a nawet jako przestrzeń do wymiany opon w samochodach osobowych czy hala warsztatowa.

Hale tego rodzaju są również bardzo często stawiane jako miejsce dla różnego typu imprez plenerowych. Odbywają się w nich różnego rodzaju wystawy, pokazy czy prelekcje. Hale namiotowe sprawdzają się również jako zadaszenia obiektów sportowych, np. kortów tenisowych, boisk, a także hal do zawodów hipicznych czy wystaw i zawodów psów pracujących.


Wróć do bloga