Plandeki

Plandeki

Profesjonalnie wykonana plandeka może pełnić wiele funkcji. Dziś używa się jej nie tylko w transporcie samochodowym czy przygotowywaniu zadaszeń. Poza podstawowymi funkcjami ochronnymi może pełnić inne role, przede wszystkim marketingowe. Warto wiedzieć, na jaką plandekę się zdecydować oraz do jakich celów może być wykorzystywana.

Najpopularniejsze rodzaje plandek

Plandeki ze względu na swoje indywidualne właściwości mogą służyć do przykrycia altan, hal, basenów i obiektów sportowych, sprzętów samochodowych oraz maszyn rolniczych. Przed zakupem musimy się zastanowić dokładnie, do jakich celów plandeka będzie wykorzystywana, wtedy będziemy mogli precyzyjnie wybrać jej materiał. Najczęściej plandeki wykonuje się z materiału PCV, ale w jej składzie mogą się znajdować również domieszki innych materiałów. Wtedy plandeka może nabrać na przykład właściwości trudnopalnych i funkcjonować jako kotara spawalnicza.

Ze względu na trwałość materiału można podzielić plandeki na dwa typy: sezonowe i całoroczne. Te pierwsze przygotowuje się z polietylenu, który jest lekki i łatwy w montażu. Ten typ plandeki jest tańszy. Cięższe plandeki całoroczne wykonuje się z tkaniny pokrytej PCV, która jest odporna na temperaturę, uszkodzenia i może być używana wielokrotnie.

Nietypowe właściwości plandek

Podstawowymi właściwościami plandeki są izolacja i ochrona. Jeśli plandeka ma dużą powierzchnię może pełnić funkcję reklamy. Powierzchnię materiału za pomocą specjalistycznego druku można pokryć napisem lub grafiką. Co więcej, plandeki mogą być wykorzystywane jako płachty zabezpieczające, element wydzielania pomieszczeń lub płachty na piaskownice czy baseny. Plandeki o dużej powierzchni mają możliwość pokrycia nawet hal wielkopowierzchniowych.

Profesjonalne firmy dostarczają szeroką gamę plandek, również dla wymagającego klienta. W zależności od indywidualnych potrzeb można przedstawić nietypowe projekty, które zostaną przygotowane na zamówienie.

Szycie plandek Szycie plandek

 - jak i z czego je wykonać, żeby były trwałe i wytrzymałe?

Więcej
Naprawa plandek Naprawa plandek

- kiedy warto naprawić, a kiedy lepiej kupić nową?

Więcej
Plandeki Plandeki

- rodzaje i właściwości

Więcej