Szycie plandek

Szycie plandek

Plandeka to duża płachta mocnego, elastycznego i wodoodpornego materiału, który chroni transportowany ładunek przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Zdarza się, że plandeki pełnią również funkcje nośnika reklam. Materiał, z którego wykonane są plandeki, musi charakteryzować się wysoką wytrzymałością mechaniczną, odpornością na różnorodne i niesprzyjające warunki atmosferyczne, a także trwałością kolorów.

Do czego służą pokrycia plandekowe?

Pokrycia plandekowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Generalnie służą do zabezpieczania i okrywania materiałów przed różnorodnymi czynnikami atmosferycznymi. W praktyce znajdziemy je najczęściej jako plandeki amochodowe. W samochodach ciężarowych plandeka wsparta jest na rusztowaniu, tworząc skrzynię ładunkową. Materiał plandekowy wykorzystywany jest również jako zadaszenie łodzi, basenów, hal magazynowych, ogrodowych bądź rolniczych. Świetnie sprawdzają się do produkcji hal namiotowych, hal wojskowych, garaży, punktów informacyjnych. Wykorzystywane są również jako materiał na banery reklamowe.

Jakie materiały są wykorzystywane do produkcji plandek?

Do produkcji plandek używa się tkanin poliestrowych i polietylenowych. Materiał jest obustronnie powleczony tworzywem sztucznym PCV i polakierowany, dzięki plandeka jest wodoodporna. Materiał plandekowy, już na etapie produkcji jest poddawany obróbce, która zabezpiecza go przed promieniowaniem słonecznym. Wysokiej jakości plandeki nie są rozciągliwe i dobrze trzymają rozmiar, dzięki czemu są zawsze dobrze dopasowane.


Najbardziej wytrzymałe są plandeki wykonane z polichlorku winylu. Mają szereg zalet, a mianowicie są całkowicie nieprzemakalne, odporne na ścieranie i rozrywanie, odporne na działanie smarów, kwasów, czy olejów, oraz działanie wilgoci. Dobry producent dba o jakość materiałów - wybierając te najbardziej solidne, wytrzymałe, a zarazem estetyczne.


Szycie plandek Szycie plandek

 - jak i z czego je wykonać, żeby były trwałe i wytrzymałe?

Więcej
Naprawa plandek Naprawa plandek

- kiedy warto naprawić, a kiedy lepiej kupić nową?

Więcej
Plandeki Plandeki

- rodzaje i właściwości

Więcej